Adobe Photoshop CS2  9.0.0.0

Bir bakışta, Adobe Photoshop CS2

Adobe firmasının ürettiği, Adobe ailesinin resim işleme, tasarım ve entegre
Win 2000/Win XPİşletim Sistemi :
İngilizce Dili :
SharewareLisans :
$599.00Fiyatı :
336,90 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 0      Toplam: 16091 Download Sayısı :
29 Kasım 2005Eklenme Tarihi :
Adobe SystemsÜretici :
Görüşleri Okuyun (15) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Adobe firmasının ürettiği, Adobe ailesinin resim işleme, tasarım ve entegre işlemlerle donatılmış bir aracı olan “Adobe Photoshop”, işleri grafik üzerine olan veya bu konuya ilgi duyan kişilerin kullandığı profesyonel bir resim düzenleme yazılımıdır. Vektörel yönü zayıf olan Photoshop özellikle fotoğraflar üzerinde oynama yapılacaksa uygundur.

Arayüzü, kullanımı kolaylaştırmak için basit tasarlanmıştır (bazı ünlü firmalar bile çok iyi olduğu için Photoshop’un arayüzünü kopyalayıp kendi yazılımlarına adapte ettiler).

Photoshop katmanlarla çalışan bir yazlılımdır, üzerinde çalıştığınız resim bir çok katmandan oluşabilir ve bu katmanlar üzerinde ayrı ayrı işlem yapabilirsiniz (renk, ışık, şeffaflık... ayarlarını değiştirme). Ayrıca filtreleri kullanarak resimler üzerinde normalde yapması vakit alan işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Bu filtrelerden bazıları internette ücretsiz olarak dağıtılırken bazıları da satılmaktadır. Beraberinde getirdiği rötuşlama (bu konuda çok yetenekli), çizim, boyama ve web araç grupları ile Photoshop herhangi bir resim düzenleme işlemini profesyonelce yapmanızı sağlar.

Photoshop ‘un en güzel özelliklerinden biri de web için resim çıktısı verebilmesidir. Bu sayede web için optimize edilmiş, mümkün olan en küçük boyut ve en yüksek kalitede çıktılar elde edebilirsiniz. Eğitim yazılımlarınızda kullanacağınız resimleri de “web için” seçeneğiyle üretirseniz bu yazılımınızın (internet üzerinden yükleniyorsa) boyutunun gereksiz yere büyümesini engelleyecek bu sayede kullanıcılar uzun süre eğitimin yüklenmesini beklemeyeceklerdir.

Photoshop ‘un bir diğer güzel özelliği ise çeşitli renk modlarında çalışmaya izin vermesidir. Hazırladığınız doküman matbaada basılacaksa ona uygun renk modunda çalışarak çıktının kalitesini artırabilirsiniz. Ayrıca renkli bir resmi çok kaliteli bir biçimde siyah beyaz yapabilirsiniz.

Photoshop ile birçok resim formatında çalışabilirsiniz, fakat kendi kullandığı resim biçimi PSD dir. Bu biçim sizin bütün

Üreticinin diğer programları

Yeni CS4 sürümünün şaheseri "Adjustments" ve "Layers" adındaki paletlerde gizli. Bunlar re...
Adobe Photoshop CS güncellendi. Resim düzenleme yazılımları içinde bir endüstri standardı ...
Adobe Photoshop CS güncellendi. Resim düzenleme yazılımları içinde bir endüstri standardı ...
Adobe Acrobat şu anda elektronik biçimde belge paylaşımının en güvenli ve etkili yoludur. ...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar