FIFA 2005  Demo

Bir bakışta, FIFA 2005

EA demo oyunlara doymuyor. Gün geçtikçe yeni oyunlarını lanse edecek olan demo
Win Me/Win 2000/Win 98/Win XPİşletim Sistemi :
İngilizce Dili :
DemoLisans :
-Fiyatı :
83,98 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 2      Toplam: 6699 Download Sayısı :
01 Nisan 2005Eklenme Tarihi :
EA GamesÜretici :
Görüşleri Okuyun (14) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar : Sınırsız
Uyarılar :
EA demo oyunlara doymuyor. Gün geçtikçe yeni oyunlarını lanse edecek olan demo versiyonlarını peş peşe kullanıcılara sunan EA, şimdi de en çok oynanan futbol oyununun son versiyonunun demosuyla karşımızda: FIFA 2005 Demo. Yer: Highbury stadı. Takımlar: Arsenal ve AC Milan. 6 dakikalık bu demo sizlere yeni Fifa hakkında fikir edinmenizi sağlayacak.

En yeni versiyonu diyoruz ancak, öyle oyun içinde değişen çok birşey yok gibi görünüyor demoda. Bildik tanıdık kontroller, kameralar, taktikler vs. Biraz belki dokular gelişmiş gibi görünüyor, kaliteli dokulara sahip oyuncular, daha iyi ışıklandırma, stad atmosferi, gerçekçi hava efektleri... Kısacası biraz grafikler geliştirilmiş, sesler keza. Oynanabilirlik aslında yeni şeyler vaadetmiyor. Zira kontrollerde ve oyuncu kontrolüne dair herşey aynı.

Bir iki değişiklik gelmiş, o kadar. Mesela rakip pas atarken bizim oyuncular topu kapmak için ayak uzatıyorlar, rakipten top çalmak için arkalarından sinsice yaklaşıyormuş gibi hareket ediyorlar, top taca çıkmasın diye yerde kayarak topu almaya çalışıyorlar, rakiple omuz omuza mücadeleye giriyorlar ve belki bana öyle geldi ama, sanki topa vururken biraz daha güzel vuruyorlar. Aslında bunların hepsi eski versiyonlarda da vardı, ama dedim ya belki bana öyle gelmiştir ki biraz değişiklikler sezinledim. Zaten EA da bu tür değişikliklere yeni bir isim takmış: "First Touch". Bu da demek oluyor ki, bizim için yaptığımız hareketleri kolaylaştıran tuş kombinasyonları oluşturmuşlar.

Çalışma sistemi ise aslında biraz fantastik duruyor. EA'nın açıklamasına göre yeni "fluid player kinetic system" bizim ekranda gördüğümüz oyun akışına göre verdiğimiz tepkileri çözümleyerek oyun içinde geçen oyuncuların _tarzına_ göre yorumluyor. Bu ne demek oluyor? Mesela top ayağımızda giderken birisinin geldiğini farkettik ve bilmem kaç mili saniye içinde tepki verdik. Bu tepkinin şiddetini, yönünü, sonucunu vs bu sistem hesaplıyor ve oyuncuya göre yorumlayıp tepkiyi ekrana yansıtıyor. Ya da öyle

Üreticinin diğer programları

Uyanın, yanmış asfalt kokusunu ve yasadışı sokak yarışlarının heyecanını içinize çekin. So...
Medal of Honor konusunu, güçlü atmosferi ve oynanılabilirlik özellikleriyle çok iyi yansıt...
Electronic Arts merakla beklenen oyunu Battlefield 2'nin demosunu yayınladı. Multiplayer s...
EA demo oyunlara doymuyor. Gün geçtikçe yeni oyunlarını lanse edecek olan demo versiyonlar...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar