veteriner asistan  1.0

Bir bakışta, veteriner asistan

Veteriner Hekimler için Semptomlardan Tanıya Programı
Win XPİşletim Sistemi :
Türkçe Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
22,96 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 1      Toplam: 3654 Download Sayısı :
24 Aralık 2010Eklenme Tarihi :
Mahmut YAZGANÜretici :
Görüşleri Okuyun (0) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar :
Uyarılar :
HASTALIKLARININ TEŞHİSİNDE BİLGİSAYAR KULLANIMI

Genç veteriner klinisyenlerinin sahada en sık karşılaştıkları sorun hastalıkların differensiyel diyagnozunda aynı anda birçok hastalığı düşünememeleridir. Bu durum bazen bir klinik işaretin gözden kaçırılmasına ve sonuçta da yanlış teşhislere sebep olmaktadır.

Hayvan hastalıklarında görülen klinik ve/veya laboratuar belirtilerin bilgisayar ekranından seçilerek differensiyel diyagnoza götüren bir bilgisayar programının olmasının yararlı olacağını düşünerek bir paket program hazırladım.

Hazırladığım bu programda hastalıklarının etiyolojileri, semptomları, ayırıcı tanıları, sağaltımları, korunmaları, ilgili resimleri ve veteriner hekimin tedavi veya korunmada kullanacağı ilaçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceği ilaç rehberi bölümü de yer almaktadır. Programda bazı hayvan türlerine ait kayıtlı hastalıkların klinik ve/veya laboratuar semptomlarından seçim yapılarak hastalıklar arasında karşılaştırma yolu ile seçilen semptomlara en uygun hastalık ve hastalık hakkında detaylı bilgiye kısa sürede ulaşılabilmektedir.

Bu programın başta veteriner fakültesi öğrencileri olmak üzere genç veteriner hekimlerin teşhis ve tedavide en doğru ve çabuk sonuca varabilmelerini sağlayan bir program olduğuna inanıyoruz.

Bu programın daha profesyonel kişilerle tüm hekimlerin (hem veteriner hekimlerin hem de beşeri hekimlerin –beşeri hekimlikte benzeri piyasaya sürüldü–) faydalanacağı bir program olacağına inanmaktayım. Özellikle biyokimsayal analiz yapan cihazların bu program prensibi ile diferensiyel teşhise yardımcı olacağına inanıyorum.

Veteriner Hekim
Mahmut YAZGAN

Üreticinin diğer programları

Hayvan hastalıklarında görülen klinik ve/veya laboratuar belirtilerin bilgisayar ekranında...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar