IrfanView  4.27

Bir bakışta, IrfanView

IrfanView, ücretsiz bir resim göstericisidir.
Windows 7/Win Vista/Win XP/Win 2000İşletim Sistemi :
İngilizce Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
1,33 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 2      Toplam: 1278 Download Sayısı :
12 Mayıs 2010Eklenme Tarihi :
Irfan SkiljanÜretici :
Görüşleri Okuyun (0) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar :
Uyarılar : Türkçe dil desteği var.
IrfanView ücretsiz, çok hızlı ve küçük olmasına rağmen çok büyük işler başarabilen bir resim göstericisi. IrfanView kendi çapında yeni ve ilginç özellikler bulundurarak diğer grafik göstericilere göre farklı bir konum elde etmeye çalışan program diğer gelişmiş grafik göstericilerden fikir ve özellik çalmak yerine ilginç özellikler barındıran bir yazılım.

IrfanView dünya üzerindeki çoklu (animasyonlu) GIF desteği veren ilk Windows grafik göstericisi. Aynı şekilde çoklu TIF ve çoklu ICO desteği veren dünya çapındaki ilk resim göstericiler arasında da bulunuyor.

Programın dikkat çeken arayüzü yeni kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Sezgisel olarak istediğiniz buttonları aradığınız yerlerde bulabiliyorsunuz. "Thumbnails" desteği ile klasörleri küçük resimler şekilde görebiliyorsunuz.

İlginç özelliklerden biri "Yeniden Aç" (Reopen) seçeneği değişiklik yaptığınız resimleri kaydetme işlemi yapmadıysanız ilk hali ile diskten tekrar geri açabilmenize imkan sağlıyor.

rfanView'in Desteklediği Dosya Formatları:
JPG, GIF, BMP, TIF, PNG, LWF, PCX, TGA, PCD, RAS, RLE, DIB, ICO, CUR, ANI, WMF, EMF, PPM, PGM, PBM, IFF, PSD, CPT, CLP, EPS, CAM, G3, WAV, MID, RMI, AIF, MP3, WMA.

IrfanView 4 ile birlikte kurulum sırasında iki tane Google aracı yüklemesiyle geliyor. Dilerseniz bu kurulumları yapmadan geçebiliyorsunuz. Birçok media formatında bu özelliği destekleyen programla resimleri kesip, biçebiliyorsunuz. Batch dönüşümü, ekleme, keskinleştirme veya blur efektleri verebiliyor, panoramalar yaratabiliyor, renkleri değiştirme modları ile kolaylıkla işlem yapabiliyorsunuz. Program birçok resim, video ve ses formatı için plug-in desteği de bulunduruyor. MP3, AVI, Audio CD ve WMA gibi yeni medya türerine verdiği destek ile çok ilginç bir konuma gelen IrfanView 4 arayüz olarak hala basitliğini ve kolaylığını koruyor. IrfanView kısayolu, masaüstünüzden resimleri bir gezginle gezmeniz için bu yeni sürümde yerini almış bulunmakta. Resimlerinizi bu gezgin ile artık da

Üreticinin diğer programları

IrfanView ücretsiz, çok hızlı ve küçük olmasına rağmen çok büyük işler başarabilen bir res...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar