Paint.NET   3.5.5

Bir bakışta, Paint.NET

Ücretsiz Resim Düzenleme Programı
Windows 7/Win Vista/Win XPİşletim Sistemi :
İngilizce Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
3,49 MBBoyutu :
Bugün: 1      Bu hafta: 1      Toplam: 5564 Download Sayısı :
27 Nisan 2010Eklenme Tarihi :
Paint.NET TeamÜretici :
Görüşleri Okuyun (0) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar : Programın kurulumu ve çalışması için işletim sisteminizde .NET Framework 2.0 yüklü olması gerekiyor.
Uyarılar :
Paint.NET ücretsiz bir resim düzenleme ve oluşturma programıdır. Windows kullanıcıları için üretilmiş olan ve açık kaynak olarak geliştirilen bu ücretsiz program içerisinde birden fazla "Layer" üzerinde çalışma, limitsiz "Undo (Geri Al)" seçeneği, özel efektler uygulama gibi birçok zengin özellik bulunduruyor.
MS Paint ile benzer bir arayüze sahip olan Paint.NET kullanılabilecek en basit ve en iyi editörlerden biri olarak göze çarpıyor. Popüler resim formatları JPEG, PNG, TIFF vb. diğerlerini destekleyen yazılım sadece yüksek çözünürlüğe sahip RAW dosyalarını şu an için desteklemiyor.

Bir resim editöründe bulmak isteyeceğiniz en basit özelliklerden ve efektlerden olan kırmızı göz iptali, mozaik yapma, sihirli değnek ile kolaylıkla alan seçme, yağlı boyaya çevirme gibi birçok seçeneğe Paint.NET sahip. Kullanırken çalıştığınız pencere içerisinde hiçbir paneli gizleme ihtiyacı duymadan kolaylıkla kullanabileceğiniz bu resim ve fotoğraf düzenleme aracı basit bir görünüm ile verimli bir kullanım için hazırlanmış diyebiliriz.

Programın yapımına Microsoft tarafından başlatılan üniversite son sınıf öğrencileri için yapılmış olan bir tasarım yarışmasıyla başlanmış. Geliştirilmeye ise yine o kadroda çalışan eski öğrenciler tarafından devam edilmekte ve bu program Microsoft'un Windows işletim sistemlerinde olan MS Paint ile değiştilmesi planlanıyor. Şuan için güçlü ve basit bir fotoğraf ve resim düzenleme aracı olarak yayınına devam edilen Paint.NET ileride vazgeçilmez programlar arasında yerini alacak gibi gözüküyor.

Üreticinin diğer programları

Paint.NET ücretsiz bir resim düzenleme ve oluşturma programıdır. Windows kullanıcıları içi...
Paint.NET ücretsiz bir resim düzenleme ve oluşturma programıdır. Windows kullanıcıları içi...
Paint.NET Windows XP ve 2000 için geliştirilmiş bedava bir resim işleme, düzenleme program...
Paint.NET Windows XP ve 2000 için geliştirilmiş bedava bir resim işleme, düzenleme program...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar