101batak  1.07

Bir bakışta, 101batak

101, 51, okey, batak, king, (kanlı)king, hepsini aynı salonda oynayabilirsiniz
Windows 7/Win Vista/Win XP/Win Me/Win 2008/Win 98/Win ...İşletim Sistemi :
Türkçe Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
0,34 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 1      Toplam: 3256 Download Sayısı :
06 Kasım 2009Eklenme Tarihi :
101batakÜretici :
Görüşleri Okuyun (1) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar :
Uyarılar :
101 oyunu. Okey oyununa benzer ama okeyden daha gelişmiş kurallara sahip bir oyundur. Güney doğu yörelerinde çok sevilen bir oyundur. 101 Oyunuda okey taşları ile oynanır ve mantık olarak okey oyununa benzerdir.

Oyuna Başlama

Oyun masa yöneticisinin Başlat düğmesine basmasıyla başlar ve her oyuncuya 21 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak oyuncuya ise fazladan bir taş daha verilir ve bu oyuncu taş çekmeden ilk eli oynar.

Taş Çekme, Taş Alma

Oyun sırası size geldiğinde yerden taş çekebilir veya yandan atılan taşı alabilirsiniz. Ancak yandan taş aldığınızda el açmak zorundasınız. Yandaki taş işinize yarıyor olsa bile el açamayacaksanız o taşı alamazsınız. Yandan taş alıp da el açamazsanız program oynamanıza müsaade etmeyecektir. Geri Bırak düğmesi ile taşı geri bırakıp taş çekebilirsiniz. Ayrıca yandan aldığınız taşı el açarken kullanmak zorundasınız. Ancak elinizde bu taşın bir eşi varsa el açarken onu da kullanabilirsiniz.

El İndirme

Eliniz per olarak 101 sayıyı doldurduğunda elinizdeki taşları yere indirebilirsiniz.

Taş indirebilmek için masada iki ayrı bölme bulunur. Seri açıyorsanız taşları OTO SERİ AÇ Botununa çift açıyorsanız OTO ÇİFT AÇ botununa Tıklıyorsunuz.Perlerinizin arasında yada çift le beraber okey indirecekseniz O seriyi yada o çift i tek tek te indirebiliyorsunuz.

Açarken bir taşı yanlış yere bırakırsanız Geri Al düğmesine basarak taşı geri alabilirsiniz. Bu özellik sadece son bırakılan taş için geçerlidir. Birden fazla taşı yanlış bıraktıysanız Geri Topla düğmesi ile tümünü geri toplayıp yeniden açmanız gerekir.Tümünü topladığınız zaman 101 ceza yemenize neden olur.

Açtığınız el geçerli değilse (Çift açıyorsanız 5 çift yoksa, seri açıyorsanız sayınız tutmuyorsa veya açtığınız taşlar geçersizse) Geri Topla düğmesi ile açtığınız taşları toplayabilirsiniz. Bu işlem 101 ceza yemenize sebep olur.

Üreticinin diğer programları

programı kurduktan sonra uye ol a basıp 10 sn içinde uye olup hemen oyuna girebilirsiniz,...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar