Blender  2.49b

Bir bakışta, Blender

3 Boyutlu Modelleme Programı
Win Vista/Win XP/Win Me/Win 98/Win 2000İşletim Sistemi :
İngilizce Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
10,70 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 0      Toplam: 1337 Download Sayısı :
04 Eylül 2009Eklenme Tarihi :
BlenderÜretici :
Görüşleri Okuyun (0) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar :
Uyarılar :
Blender açık kaynak olarak geliştirilen ücretsiz bir 3 boyutlu modelleme, animasyon, sunum, post-production oluşturma ve interaktif klipleme ve oynatma yazılımıdır. Tüm büyük işletim sistemlerinde desteği sağlanan ve GNU lisanslamasıyla her türden kullanıcıya özgür bir ortam sağlayan bu alternatif yazılım üç boyutlu gerçek modellemeler yapabileceğiniz, karmaşık görünmesine rağmen kısa süre içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz, profesyonel benzerlerini aratmayan bir araç.

Blender programı ile yapılan filmler bile bulunmakta. Örnek bu filmi http://www.elephantsdream.org adresinden izleyebilirsiniz. Yazılım bu kadar kapsamlı ve gelişmiş özelliklere sahipken size yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir alan sunuyor. Farklı ışıklandırma etkileriyle çok güzel işler çıkarabileceğiniz bu programda sisteminizin hızında da hiçbir yavaşlama hissetmeyeceksiniz.

Sürekli güncellenen programın son sürümü ile yeni özellik subsurface scattering (SSS) desteği ve iki yeni composite node eklenmesinin yanında birçok hata ve açık düzeltilmesine de gidilmiş bulunuluyor.

Üreticinin diğer programları

Blender açık kaynak olarak geliştirilen ücretsiz bir 3 boyutlu modelleme, animasyon, sunum...
Açık kaynak kodlu bu harika 3 boyutlu animasyon programıyla neler yapılabileceğini gördükt...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar