Golaks TermoLog  0 (2008.11.19)

Bir bakışta, Golaks TermoLog

sıcaklık ölçümleri ve sıcaklık değişimlerini gözlemek
Win 95/Win 98/Win Me/Win XP/Win Vista/Win NT/Win 2000/...İşletim Sistemi :
Türkçe Dili :
SharewareLisans :
-Fiyatı :
10,10 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 1      Toplam: 606 Download Sayısı :
12 Ocak 2009Eklenme Tarihi :
Görüşleri Okuyun (0) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar :
Uyarılar :
Golaks TermoLog cihazı, genel maksatlı sıcaklık ölçümleri ve sıcaklık değişimlerinin gözlenmesi amaçlı olarak hazırlanmıştır. Devreye 8 adet Dallas DS18B20 sıcaklık algılayıcısı bağlanabilmektedir. Her bir algılayıcı, 200 metreye kadar Cat-5 kablosu ile sıcaklık ölçümlerinin yapılacağı alanlara ulaştırılabilir. Dallas firmasının “One Wire” olarak isimlendirdiği haberleşme protokolü sayesinde bu mesafeden sıcaklık bilgileri PIC mikro kontrolörü tarafından alınarak USB protokolünde bilgisayara iletilmekte, ve hazırlanmış olan program aracılığı ile belirli aralıklarda günlüklenebilmekte görsel ve anlık olarak izlenebilmektedir. Paralel kanallar olduğundan eş zamanlı okuma verimi çok yüksektir. Termolog programı tamamen parametrik olup aşağıda listelenmiş özelliklerini kullanıcı tamamen kendisi ayarlayabilir.

1- Kayıt Ayarları : Günlükleme Kayıt periyodu kullanıcı tarafından ayarlanıp istediği zaman dilimi içerisinde verilerin kaydedilmesini sağlar, periyotlar 1,15,30 Dakika 1,5 saat seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda her algılayıcı için alt ve üst sıcaklık değer ayarlamaları yapılıp sistemin buna göre uyarı mekanizmasının çalışmasını sağlayıp kullanıcının ısı değişimlerini anlık olarak alıp uyarılmasını sağlar.

2- Algılayıcı Ayarları : Sistemde 8 adet sıcaklık algılayıcı bulunmaktadır, algılayıcılar bulundukları yere göre isimlendirilebilir. Bu isinlendirmeden sonra tüm raporlama ve analizlerin üzerinde tanımlanmış isimler ile sistem verileri listelemektedir.

3- Diğer Ayarlar : Termolog programının windows ile birlikte otomatik olarak başlamasını istiyorsanız bu kısımdan ayarlayabilir ve her oturum açılışında programınızı açmak zorunda kalmazsınız, ancak program ilk açıldığında sıcaklık algılayıcılar ile iletişime geçmez, kullanıcı program üzerinden sıcaklık algılayıcılara Bağlan komutunu göndermek zorundadır.

4- Analizler : TermoLog analiz sistemi görsel ve yazılı olarak iki şekilde çalışmaktadır, görsel grafik alanı anlık sıcaklık değişimlerini size gr

Üreticinin diğer programları

Golaks TermoLog cihazı, genel maksatlı sıcaklık ölçümleri ve sıcaklık değişimlerinin gözle...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar