BlackBox  1.0.0.36

Bir bakışta, BlackBox

bilgisayarı oluşturan bileşenler hakkında detay ve kesin bilgi programı
Win Vistaİşletim Sistemi :
Türkçe Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
1,00 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 1      Toplam: 643 Download Sayısı :
21 Aralık 2008Eklenme Tarihi :
HardwaremaniaÜretici :
Görüşleri Okuyun (0) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Kısıtlamalar :
Uyarılar :
BlackBox, bilgisayarınızı oluşturan temel bileşenler hakkında size maksimum detay ve kesinlikte bilgi sunmak için tasarlanmış bir yardımcı programdır. Bilgisayarınızın işlemcisi, bellek modülleri, anakartı, sabit diskleri, ekran kartı gibi temel bileşenleri hakkında bilgi sunmak dışında size bu donanımlara ait hız ve sıcaklık gibi kritik parametreleri de incelemenize olanak tanır. BlackBox aynı zamanda bilgisayarınızın performansını sınamak için size Microsoft Vista ile uyumlu test araçları sunar.

Program Türk donanım sitesi olan hardwaremania.com tarafından hazırlanmış, dolayısıyla programın dili de Türkçe. Ancak İngilizce seçeneği de var.

Program 5 ana bölümden oluşuyor. Birinci bölümde bilgisayarınızın işlemcisi (CPU) hakkında bilgiler verilip anlık sıcaklık ve çalışma hızı değerleri gösteriliyor.

İkinci bölümde bellekleriniz (RAM) hakkında detaylı bilgiler (kaç adet RAM takılı, markaları neler vs.) ve yine çalışma hızı ile kullanım oranı gösteriliyor.

Üçüncü bölümde sisteminiz hakkında genel bazı bilgiler veriliyor. Bunlar anakartınızın markası modeli, anakartınıza takılı pci/pci-e/agp aygıtlar, BIOS, ekran kartı ve disk sürücüler şeklinde.

Dördüncü bölümde Windows Vista performans değerlendirmesi bulunuyor. Bu kısımda işlemci, bellek, sabit disk ve grafik kartınız bir takım testlerden geçirilerek genel sistem puanınız belirleniyor.

Beşinci ve son bölümde ise program ve yapımcı hakkında bilgiler bulunuyor. Yine bu bölümden program çıktılarını metin dosyası, XML veya Excel biçimlerine dönüştürerek saklayabilirsiniz. Türkçe/İngilizce dil seçimini de bu bölümden yapabilirsiniz.

Program kurulum gerektirmiyor, küçük boyutlu ve tek bir dosyadan oluşuyor.

Üreticinin diğer programları

BlackBox, bilgisayarınızı oluşturan temel bileşenler hakkında size maksimum detay ve kesin...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar