Avira AntiVir PersonalEdition Classic  8.1.0.326

Bir bakışta, Avira AntiVir PersonalEdition Classic

kişisel sistem güvenlik yazılımı,antivirüs yazılımı,casus yazılım temizleme
Win XP/Win Vista/Win NT/Win 2000İşletim Sistemi :
İngilizce Dili :
FreewareLisans :
-Fiyatı :
22,82 MBBoyutu :
Bugün: 0      Bu hafta: 0      Toplam: 0 Download Sayısı :
25 Ağustos 2008Eklenme Tarihi :
Avira GmbHÜretici :
Görüşleri Okuyun (1) Görüş Belirtin Kullanıcı Görüşleri :
Avira AntiVir Personal Edition Classic ücretsiz bir kişisel sistem güvenlik yazılımıdır. 8 numaralı sürümü ile bünyesine çok iyi özellikler ekleyerek daha başarılı bir yazılım haline gelmiştir. Zararlıları algılama ve sistemden temizleme konusunda en az ücretli rakipleri kadar başarılıdır.

Virüs algılama ve temizleme özelliğinin yanısıra truva atlarına, solucanlara, numara çevirici olarak tabir edilen ve sizin denetiminiz dışında aramalar yaparak kabarık faturalarla karşılaşmanıza neden olan dialerlara, arkakapıdan sisteme sızan zararlılara, phishing denen ve özelliikle internet bankacılığında bir tehdit oluşturup şifrelerinizi çalma amaçlı hareketlere, zararlı oyun ve şaka amaçlı yazılımlara, çift uzantılı dosyalara karşıda sistemi koruyup, bunları sistemden temizleyebilmektedir.

Avira AntiVir Personal Edition Classic internet üzerinden veritabanının sürekli güncellenmesine imkan tanıyarak, yeni zararlılara karşı da sisteminizin hazır olmasını sağlamaktadır. Kolay güncelleme yapılabilmesi için yazılımın içerisinde bir İnternet Güncelleme Sihirbazı mevcuttur. Veritabanı sıksık güncellenen yazılım bu konuda da rakiplerinden geri kalmamaktadır.

Günümüzde AntiVirus yazılımlarının mevcut zararlıları algılama-temizleme özelliğinin artık yetmediği görülmüştür. Çünkü ne kadar çabuk çözüm getirilirse getirilsin virüsler daha önce yazılmaktadır. Durum böyle olunca AntiVirus yazılımları yapılarını değiştirerek henüz tanımlanmamış zararlıları da algılayıp, sisteme zarar vermelerini engelleme özelliği getirmişlerdir. Heuristic tarama olarak tabir edilen bu özellik ile yeni yazılmış ya da veritabanında antivirüsü bulunmayan zararlıyı program algılamakta ve vereceği zararın önüne geçmektedir. Bu özellik Avira AntiVir Personal Edition Classic yazılımında da mevcuttur. Birçok ücretli yazılımda bulunmamasına rağmen bu hizmeti AntiVir'in sunması güvenliğe verdiği önemi göstermektedir.

AntiVir gerçek zamanlı koruma özelliğine de sahiptir. İçerisindeki AntiVir Guard modülü

Üreticinin diğer programları

Yeni versiyonunda arayüzünde önemli değişiklikler yapmayan Avira ücretsiz antivirüs yazılı...
Avira AntiVir Personal gelişmiş ve kullanıcı dostu bir antivirüs programıdır. Bu güvenlik ...
Dünyaca ünlü güvenlik şirketi Avira GmbH tarafından çıkarılan ve devamlı geliştirme aşamal...
Birçok tehlikeye karşı profesyonel koruma sunan bu program sayesinde gerçek zamanlı olarak...

Anahtar Kelimelerdeki Diğer Yazılımlar