Download Arşivinde    
  Download Arşivi : Reklam 11.12.2018  

Online reklamverenler açısından ERLEnetwork farklılığı nedir? Reklam verenler neden ERLEnetwork sitelerini seçmeliler?
Download Arşivi Türkiye'nin ilk Yazılım Arşivi sitesi olarak 1998 yılında yayın hayatına başlamıştır, geçen süre zarfında hem içeriğini hemde tasarımını geliştirmiş ve bir Teknoloji Portalı halini almıştır. Şu anda www.downloadarsivi.com günlük ortalama 32.000 tekil hiti ve 125.000 sayfa gösterimi ile Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri haline gelmiştir.
Haberarsivi.com Teknoloji haberlerini bir arada bulabileceginiz her gün güncellenen bir sitedir. 2002 yılında yayın hayatına başlayan www.haberarsivi.com su anda günlük 2.500 tekil hiti ve günlük 10.000 sayfa gösterimi bulunmaktadır.
Sitetanitimi.com Türkçe içeriğe sahip sitelerin tanıtıldığı, ziyaretçilerin yaptığı yorumlara yer veren ve ziyaretçilerin verdiği puanlarla hem bir toplist, hem bir arama motoru hem de bir tanitim portali vazifesi görmektedir. 1 Agustos 2004 tarihinde yayına başlayan www.sitetanitimi.com cok kısa bir süre de 4.000 tekil hit ve günlük 12.000 sayfa gösterimine ulaşmış olup ziyaretçi sayısı her gün artmaktadır.
ERLEnetwork ücretsiz üyelik sistemi üzerine çalışmakta olup Aralık 2005 itibari ile 304.000 kayıtlı üyesi bulunmaktadır. Download Arşivi Yenilikler ismi ile her hafta üyelerine elektronik bülten formatında haber maili yollamaktadır. Elektronik bültenin içeriği www.downloadarsivi.com , www.haberarsivi.com , www.sitetanitimi.com sitelerinin güncel içeriklerinden derlenmektedir. Bültenlere örnek görmek için tıklayınız.

ERLEnetwork te kullanılan reklamlar gelişmiş bir Ad Manager yardımıyla yayınlanır ve raporlanır.
Adserver olarak kendi bünyemizde hazırlanmış olan çok işlevli bir yazılım kullanılmaktadır. Ad Manager, CPM metoduyla her sayfamıza reklam yayınlayabilecek bir alt yapıda kurulmuştur. Download Arşivi Ad Manager ve web sayfaları reklam bölümü, kişiselleştirme ve profilleme sistemimizle uyumlu çalışır. Reklam bannerları, web arayüzünden anında girilebilir ve raporları yine web arayüzünden her an izlenebilir. Reklam verenler, gerçek raporları web arayüzünden takip edebilmektedirler.

Reklam nasıl yayınlanır?
Reklamın yayınında yayın adedi esastır (impression). Yayın adedi, bir web sayfasındaki reklam alanının belirli bir periyodda kaç kişiye yayınlandığını ifade etmektedir. Reklamveren, dilediği adette yayın hakkı satın alarak kullanabilir.
Download Arşivi web sayfalarındaki reklam fiyatlandırmaları CPM bazında yapılmaktadır. CPM (Cost Per Thousand), 1000 adet yayının reklam verene maliyetidir.

Reklam Tipleri
Banner (728x90, 120x600, 468x60, 250x250, 356x110 pixel boyutundaki bant reklam; GIF ya da JPEG; max 25 K( tavsiye edilen)
Küçük Banner (185x60, 120x60 pixel boyutundaki bant reklam; GIF ya da JPEG; max 13K (tavsiye edilen)
Büyük TextBox (Bir satır büyük başlık, bir satır tıklanabilir başlık ve altı satır normal yazı şeklinde toplam 8 satır). Küçük TextBox (Bir Satır tıklanabilir ve üç satır normal yazı şeklinde toplam 4 satır)
Advertorial Çalışma (Şartları müşteri ile oluşturulur)
Haber Bültenlerimizde 468*60, veya 120*600 Boyutlu Sabit Banner

Reklam Alanları
Ekranın sağ kısmında yer alan kutularda, 250x250, 120x600, 180x600 tipi bannerlar veya textbox türü reklamlar yayınlanmaktadır.
Sadece ana sayfada gösterilen reklam alanları;
Ekranın en üst kısmında yer alan Sitetanitimi Bölgesinin içerisinde ve kutu içeriğinin hemen altında yan yana iki kolon olmak üzere toplam 4 satır grubunda aynı anda maksimum 8 ayrı küçük textbox yayınlanabilmektedir.
Kategoriler Bölümünde, Kategori başlığının hemen altında, 468x60 banner yayınlanmaktadır.
Sadece Download sayfasında gösterilen reklam alanları;
download.html sayfamızda sunucu bilgisi veren kutunun hemen altında yer alan alandır. 250x250 veya 468x60 banner gösterilir.

Reklam Fiyatları
468*60, 250x250 banner için 1000 gösterim (1cpm) için 1 YTL + KDV,
120x600, 180x600 banner için 1000 gösterim (1cpm) ücreti 1.50 YTL + KDV dir.
120x60, 180x60 banner için 1000 gösterim (1cpm) için 0,50 YTL + KDV,
Sadece ana sayfada yer alan textBox ilanları
Textbox ilanlar yayına girdiğinden itibaren 24 saat yayında kalırlar. 24 saat gösterim bedeli, gösterim adedinden bağımsız olarak 10 YTL + KDV dir. Bu birim fiyat üzerinden istenilen gün sayısı kadar alım yapılabilir.
Haftalık olarak yaklaşık 304 bin kişiye göndermekte oldugumuz maillerde yer alacak her bir reklam için boyutuna ve şekline bakılmaksızın reklam başına 75 YTL + KDV talep etmekteyiz. Alınan bedel bir bülten gönderimi içindir.

Reklam Kullanım Şartları:
* Ödemelerde; sözleşme yapıldığı tarihte, toplam tutar tahsil edilir.
Download Arşivi tarafından reklamın gösterimi ya da tarihi ile ilgili değişiklikler müşteri de söz konusu değişiklikten bilgilendirilerek yapılabilir.
* Belirtilen fiyatlara yasal KDV oranı ilave edilecektir.
* textbox haricinde ki tüm reklam alanları havuz sistemi ile çalışmakta olup, aynı anda sizden başka gösterilen bannerlarda yer almakta olabilir. Tüm bannerlar sıra ile gösterilmektedir. Textbox alanlarda gösterim süreniz tamamlanana kadar sadece sizin reklamınız gösterilmektedir.
* Banner reklam gösteriminde banner'a ait imaj, reklam verene ait bir serverdaki adresten alınarak gösterilir. Banner imajının bizim serverimizda yer alması istendiği takdirde, reklam bedelinin %50 si + KDV tutarında bant genişliği hizmet bedeli ayrıca fatura edilecektir.
Download Arşivi'ndeki reklam seçeneklerinden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için : (0212) 227 54 89 numaralı telefondan temasa geçebilir veya reklam@erle.com.tr adresine e-posta mesajı gönderebilirsiniz.

Reklam Ölçümlemesi
Size tahsis edilecek bir hesap ile tam olarak kaç gösterim yapılmış ve ne kadar tıklama yapılmış anlık olarak izleme imkanınız olacaktır.

Download Arşivi ile şu anda reklam anlaşması yapan veya yapmış olan referanslarımız:
- Garanti Bankası
- Turkticaret.net
- Mail TR TC
- Estore Alışveriş Sitesi
- İlhan Şeşen Resmi Web Sitesi
- Çiçek Siparişi
- World Of Flowers
- United Flora
- CChost Internet Hizmetleri

Reklam | Program Ekle | Submit a product

   ERLEnetwork: Download Arşivi | Site Tanıtımı | Teknoloji Haber | GotoWebGuide | Self Download | Link Deposu | Anti Parazit
   Kaynanalar | Superonline Download                           Dost Siteler: Yuqle.com | RoketDownload
 
Copyright ©2004 ERLEnetwork Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası